Slides Framework

Přes 200.000.000 Kč v aktivech za 6 let

Jak Comfort Finance Group rok za rokem stabilně roste a rozšiřuje svou působnost.

Potkávají se zakládající členové

Skupinu CFG založili dva lidé, jejichž znalosti a zkušenosti se v oblasti financí ideálně doplňují.

 • Ing. Petr Cimala

  Specialista na světové akciové trhy a rozvoj podnikatelských projektů. Je jedním ze zakladatelů Klubu investorů a podílel se na vzniku fondu Charles Bridge Global Macro Fund.

 • JUDr. Ing. Andrej Štaňko, Ph.D.

  Specialista na právní problematiku, který roky působil v prestižních mezinárodních advokátních kancelářích. Je advokátem a zakládajícím členem advokátní kanceláře AK Vinohradská.

Začínáme v oblasti spotřebitelských půjček

V Comfort Money se zhodnocují hlavní specializace zakládajících členů – finanční know-how a znalost práva. Tato kombinace nám umožňuje efektivně a bezpečně proniknout do tradičně rizikové oblasti spotřebitelských úvěrů.

Nyní je Comfort Money jedním z největších poskytovatelů zajištěných spotřebitelských půjček v ČR. Pouze 88 českých společností drží licenci ČNB k provozování této činnosti – a my jsme jednou z nich (společně s Home Credit, Zonky nebo Provident).

Rozšiřujeme náš záběr o nemovitosti

Trh spotřebitelských půjček nabízí zajímavé zhodnocení investic, ale obsahuje určitá rizika. Proto do svého portfolia přidáváme další stabilní pilíř – CFG Real Estate. Jedná se o specializovanou společnost, která se zabývá výkupem nemovitostí s právními nebo finančními vadami. Nemovitosti očištěné od vad následně spravujeme a pronajímáme. Segment trhu s nemovitostmi nabízí mnoho příležitostí a v této oblasti evidujeme velkou poptávku.

Nyní v rámci CFG RE vlastníme a spravujeme desítky budov v hodnotě přes 24 milionů Kč. V současnosti se zaměřujeme na větší nemovitostní celky jako jsou například hotelové komplexy, průmyslové areály nebo bytové domy.

Zakládáme AK Vinohradská, vlastní advokátní kancelář

Hlavním úkolem naší advokátní kanceláře AKV je podpora firem v portfoliu CFG a zpeněžení získaných zkušeností a znalostí. Za zmínku stojí také to, že jsme založili 5 soukromých fondů na klíč a vytvořili řadu emisí dluhopisů schválených Českou národní bankou s prospektem přes tři miliardy korun. Advokátní kancelář nabízí své služby v oblasti finančního, obchodního, občanského, smluvního, pracovního a trestního práva. Zabývá se také compliance a ochrany soukromí.

Spouštíme první Kryptofond ve střední Evropě

Rok jsme osobně experimentovali s trhem kryptoměn a naučili se s nimi pracovat. Po důkladnější analýze se ukázala příležitost v tom, že se odvětví kryptoměn teprve rozvíjí a není svázané regulacemi běžných fondů. Navíc jsme sami nedokázali najít spolehlivého partnera, skrze kterého bychom investovali. Díky tomu jsme naše portfolio rozšířili o Kryptofond dva roky předtím, než se obchodování s kryptoměnami dostalo do širšího povědomí a máme tak značný náskok před dalšími subjekty na trhu.

Expandujeme do technologií

Soustředíme se na maximalizaci zisku jak v rámci tržeb, tak i minimalizace nákladů. Proto jsme zautomatizovali jsme naše interní procesy pomocí moderních technologií a zvýšili tak výslednou efektivitu činnosti. Nyní stejné služby nabízíme dalším subjektům prostřednictvím společnosti CFG Tech.

Spouštíme Dluhopisomat, portál na prodej dluhopisů

Snadný přístup ke kapitálu a kvalitní distribuční kanál je pro subjekty ve finanční sféře klíčový. Bližší rešerše nicméně ukázala, že podobnou službu český trh nenabízí. Respektive poskytuje na jedné straně portály s riskantními dluhopisy, na straně druhé velmi konzervativní dluhopisy zprostředkované bankami. My vyplňujeme prostor ve středu spektra a nabízíme konzervativnější dluhopisy prověřených emitentů se zajímavým zhodnocením.

Dluhopisomat za svou krátkou existenci vytvořil emise pro společnosti ve výši jedné miliardy korun.

Vypisujeme další emise dluhopisů

Naše emise vznikla v roce 2014 a po pěti letech ji řádně splňujeme a všem investorům vyplácíme jistinu – tedy prvotní investici – spolu s výnosy. Vypisujeme druhou emisi dluhopisů našich nejsilnějších společností.

 • Comfort V/2023

  Roční fixní výnos: 7 % p.a.

  Čtvrtletní výplata výnosů. Minimální investice 3.000.000 Kč

  Zjistit více
 • Comfort IX/2023

  Roční fixní výnos: 6,5 % p.a.

  Čtvrtletní výplata výnosů. Minimální investice 100.000 Kč

  Zjistit více